Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim:

  • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie  Dzień Bezpiecznego Internetu

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ramach obchodów DBI dzieci zostają zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii "Necio.”, które oglądają zawsze z wielkim zainteresowaniem. Rozmawiając z dziećmi na temat Internetu zawsze największy nacis kładziemy na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci, mimo wieku, wykazują się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale radzą sobie w konkursach, quizach na temat internetu, jego zasobów, zasad korzystania z internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. Dlatego też ta inicjatywa zostanie przedłużona na kolejne dni. Zaplanowano indywidualne pogadanki z pedagogiem specjalnym oraz pedagogiem i grupowe prace plastyczne o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Data dodania: 2023-02-07 13:16:28
Data edycji: 2023-02-21 11:31:28
Ilość wyświetleń: 297
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej