Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Inicjatywa DBI

Inicjatywa DBI

Katolickie Przedszkole „ Ogródek św. Franciszka” w dniu 6.02.23r. obchodziło Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Miał on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tych dniu została zrealizowana tematyka na podstawie projektu ,,Necio.pl”, która została dostosowana do potrzeb i  możliwości dzieci, a także poszerzona o dodatkowe elementy zainicjowane przez nauczyciela.

Dzieci poznały bajkę o robocie -Neciu oraz omówili jego wygląd. Zostały również zapoznane z pojęciami takimi jak: Internet, komputer itp. Miały okazję zobaczyć urządzenia dzięki którym mogą korzystać z Internetu. Przedszkolaki tworzyły sieć z włóczki aby wizualnie zrozumieć czym jest sieć internetowa. Z przygotowanego komputera z pudełka po pizzy dostawały wiadomości w różnych kopertach z Internetu. Zadaniem dzieci było losowanie z pudełka tego co on zawiera. Następnie poszczególne ilustracje były dopasowywane do pozytywnych i negatywnych rysunków, które również symbolizowało Internet. Dzięki temu dzieci zauważyły, iż Internet posiada dobre i złe strony. Zwróciły uwagę na nieprawdziwe treści, które zawiera Internet, zbyt długie korzystanie z Internetu czy też niebezpieczne kontakty.

Wszystkie dzieci przygotowały zaproszenie dla Rodziców na wspólne spędzenie czasu w inny sposób niż korzystanie z komputerów, telefonów itp.

Data dodania: 0000-00-00 00:00:00
Data edycji: 2023-02-09 11:38:10
Ilość wyświetleń: 272
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej