08-110 Siedlce
Feliksa Hłasko 53
Temat tygodnia: Marcowa pogoda.
Temat dnia: Pożegnanie zimy.
Inspiracja: Konkurs "Kapelusz Pani Wiosny"
1. Wspólnie z rodzicami przeczytaj wiersz pt. "Pożegnanie Marzanny" A. Widzowskiej. Odpowiedz na pytania:
Kogo przedstawia Marzanna?
Dlaczego dzieci chciały pożegnać się z Marzanną?
Jakie zmiany w przyrodzie zaobserwowały dzieci?
Jak zachowywała się Marzanna?
Co ostatecznie postanowiły zrobić dzieci?
2. Pokoloruj według wzoru - kolorowanka "Marzanna".
3. Praca plastyczna: "Wierzba i bazie kotki".
Pójdź z rodzicami na wiosenny spacer. Poszukaj oznak wiosny. Nazbieraj bazich kotków. Będą Ci one potrzebne do pracy plastycznej. Jeżeli rodzice nie pozwolą Ci dotykać bazich kotków, możesz je zastąpić kuleczkami z waty lub końcówkami patyczków do uszu.
Do pracy plastycznej będa Ci potrzebne:
Sposób wykonania pracy:
1. Na kolorowy karton A4 przenieś kontury wierzby (kalkowanie). Możesz też narysować własne drzewo.
2. Rozciągnij cienką warstwę zielonej plasteliny. To będzie trawa.
3. Pomaluj konar drzewa na brązowo. Możesz to zrobić pędzelkiem lub mocząc patyczek do uszu w brązowej farbie.
4. Potnij zielony filc na drobne kawałki. Będą to pączki zielonych, wiosennych listków. Przyklej je na gałązkach.
5. Przyklej klejem CR bazie kotki (kuleczki z waty, końcówki patyczków do uszu) na gałązkach wierzby i na zielonej trawie.
6. Na koniec narysuj wiosenne słońce i chmurki. Możesz narysować przylatujące ptaki.
7. Praca gotowa! Koniecznie chcemy ją zobaczyć.
4. Zapraszamy do Konkursu "Kapelusz Pani Wiosny". Rozstrzygnięcie konkursu po powrocie do przedszkola. Atrakcyjne nagrody.
Źródło: "Olek i Ada B/B+" Przewodnik metodyczny cz. 4, I. Fabiszewska. K. Wilk , wyd. mac EDUKACJA
08-110 Siedlce
Feliksa Hłasko 53